Harcerski Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę 8 kwietnia odbył się IX Harcerski Turniej Tenisa Stołowego. Tym razem rozgrywki przeprowadzane były w Zespole Szkół w Gnieździskach i miały na celu  popularyzację tenisa stołowego w środowisku harcerskim, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz  integrację środowisk harcerskich Hufca ZHP Kielce – Powiat jak również wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w bezpośredniej rywalizacji. Gimnazjum w Pierzchnicy reprezentowało czworo uczniów z klasy IIIa,Startowali oni w kategorii młodzików i rozgrywali mecze systemem do dwóch porażek w swojej grupie wiekowej. Drużynowo gimnazjaliści zajęli III miejsce, natomiast indywidualnie wszyscy uplasowali się na czołowych lokatach, Iwona Gałka II miejsce, Gabriela Wicha IV miejsce, Oskar Moskwa I miejsce i Dawid Tarka II miejsce. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a drużyna puchar. Po rozgrywkach organizatorzy zaprosili zawodników na obiad i deser. Sportowy charakter spotkania i atmosfera zdrowej rywalizacji sprawiły, że turniej należał do bardzo udanych i trzecioklasiści wyrazili niezadowolenie z tego, że w przyszłym roku nie będą już mogli uczestniczyć w rozgrywkach, mają oni jednak nadzieję, że w szkole ich młodsi koledzy godnie ich zastąpią w kolejnych latach.

M. Drapejkowska