Konkursy prozdrowotne : ,, Choroby zakaźne i sposoby zapobiegania im’’, ,, Zdrowie to cenny skarb ’’

W II semestrze uczniowie klas IV – VII brali udział w dwóch  konkursach prozdrowotnych.

W dniu 02.02.2021r.  odbył się w wewnątrzszkolny konkurs pod hasłem : ,, Choroby zakaźne i sposoby zapobiegania im’’.  Do konkursu przystąpiło 31 uczniów.

Uczniowie  pisali test , do którego przygotowywali się na podstawie wcześniej przesyłanych materiałów na temat : przyczyn , dróg zakażenia, objawów i sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym.

Wyniki :

• wśród klas V – VI :     I miejsce : Maja Kwaśniewska    5A  ( 94% )

II miejsce : Jakub Pawlusek         5B   ( 92% )

III miejsce : Filip Małas                   5A   ( 89% )

• wśród klas VII :          I miejsce  : Karolina Sadowska       7B   ( 100 % )

II miejsce : Julia Pasternak              7B   ( 94% )

II miejsce : Aleksandra Ziembicka  7C   ( 94% )

III miejsce : Zuzanna Olszewka       7B   ( 89% )

W dniu 29.04.2021r. odbył się  wewnątrzszkolny konkurs pod hasłem : ,, Zdrowie to cenny skarb ’’.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas IV – VII.

Uczniowie na zespole – konkurs o zdrowiu  pisali test , do którego przygotowywali się na podstawie wcześniej przesyłanych materiałów dotyczących  następujących zagadnień :

• zdrowie i jego rodzaje ( zdrowie fizyczne, psychiczne, duchowe, społeczne ) ,
  • czynniki mające wpływ na zdrowie ( korzystne dla zdrowia, służące zdrowiu ),
  • kontrola własnego zdrowia ( jakie badania profilaktyczne należy wykonywać) ,
  • jakich informacji dostarczają nam takie badania jak : badanie krwi, moczu, RTG, USG, EKG , TK czy rezonans magnetyczny ?
  • jakie są prawidłowe parametry organizmu dorosłego człowieka w spoczynku ?
  • sposoby radzenia sobie ze stresem ,
  • zachowania ryzykowne (  wpływ alkoholu, palenia papierosów , nadmiaru kofeiny, dopalaczy , nadmiaru leków, narkotyków na organizm człowieka ; nieodpowiedzialne zachowania m.in. w sporcie czy rekreacji ).

Wyniki :

• wśród klas IV :      I miejsce –  Julia Moryc  kl. 4 A

II miejsce  – Julian Sułkowski  kl. 4 B

III miejsce-   Amelia Markiewicz kl. 4 A

• wśród klas V  :       I miejsce :   Oliwier Idzik               5B   ( 95 % )

I miejsce :   Filip Małas                  5A   ( 95 % )

I miejsce :   Jakub Pawlusek          5B   ( 95 % )

II miejsce :  Wiktor Pietrzyk           5B   ( 92% )

III miejsce :   Mateusz Kuzia           5B   ( 89 % )

III miejsce :  Maja Kwaśniewska    5A   ( 89 % )

• wśród klas VII :      I miejsce  : Karolina Sadowska       7B   (100 %)

I miejsce : Julia Pasternak               7B   (100%)