Zarazić matematyką

W kwietniu odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Zarazić Matematyką”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs odbywa się przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach oraz przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Cele konkursu to: popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i młodzieży oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia, a także rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: pierwszy – na poziomie szkolnym i drugi – finał ogólnopolski. Mimo nauczania zdalnego wielu uczniów podjęło wyzwanie, zgłosili się do konkursu przygotowując piękne plakaty. Szkolna komisja miała nie lada problem przy wyborze najlepszych do drugiego etapu. Wiele plakatów było na wysokim poziomie artystycznym oraz merytorycznym. Ostatecznie jury wyłoniło do finału ogólnopolskiego dwie prace, zgodnie z regulaminem po jednej z każdej kategorii wiekowej (klasy 1-4 oraz klasy 5-8). W finale znaleźli się: Wojciech Burkat z klasy II a i Nikola Kmiecik z klasy  VIII b.

Wyniki konkursu ogólnopolskiego poznamy w czerwcu. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu.

Gratulujemy ciekawych pomysłów i dziękujemy wszystkim za udział w  konkursie!

Po powrocie do nauki stacjonarnej z prac konkursowych zostanie stworzona galeria obok pracowni matematycznej.

Na koniec mamy jeszcze jedno marzenie… Chcielibyśmy, aby uczniowie zarażali się matematyką tak łatwo, jak zostało to przedstawione na niektórych pracach. Niestety „wirus matematyki” mimo, że infekuje wiele dziedzin życia, nie  zawsze wysoką zaraźliwość wykazuje wśród uczniów…

Nauczyciele matematyki