Królowa Śniegu

18 grudnia 2019 roku uczniowie klas III z wychowawcami wyruszyli na spotkanie z Królową Śniegu na podstawie baśni Andersena w wykonaniu aktorów TEATRU WSPÓŁCZESNEGO W KRAKOWIE.

Zaginął chłopiec- dobry, miły kolega z sąsiedztwa. Gerda nie mogąc pogodzić się ze stratą najbliższego przyjaciela, postanawia go odnaleźć za wszelką cenę. Nie wie, że poszukiwanie to przemieni się w długą, wyczerpującą wędrówkę, podczas której pozna, co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota. W przygodach wesprą ją nowo poznani, życzliwi przyjaciele: Wydra, Wrona i Renifer.

To wzruszająca, ale zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia.

Spektakl był przystosowany do odbioru przez młodego widza. Wszystkie szczegóły jak scenografia, dialogi i reżyseria, miały za zadanie ułatwić jak najlepszy odbiór i zrozumienie prezentowanej treści. Głęboko zapadające w pamięć, ponadczasowe przesłanie pozwala odnaleźć młodym widzom ważne życiowe prawdy. Uczy ich cierpliwości, spokoju i obcowania ze sztuką, co jest mało popularne w obecnym świecie. Pokazują drogę jak stać się lepszym człowiekiem, a także ile trudu i wyrzeczeń może nas ta droga kosztować.

W opiece nad uczniami wychowawcom pomagały panie: Barbara Cabaj i Agnieszka Piwowar którym serdecznie dziękuję.

Mariola Ksel