Lekcja z udziałem pielęgniarki szkolnej

Jednym z zadań ujętych w programie edukacji wczesnoszkolnej jest promowanie zdrowego odżywiania się. W związku z tym 15 stycznia 2015r. uczniowie klasy III b szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez  pielęgniarkę szkolną p. Ewę Kubat. Zapoznali się z piramidą żywienia, dowiedzieli się jak ważny dla organizmu jest ruch, higiena osobista, wypoczynek oraz spożywanie odpowiedniej ilości płynów oraz warzyw i owoców. Pani Ewa wymieniła produkty, które powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie, np. ciemne pełnoziarniste pieczywo, ryż, kasze, nabiał, owoce i warzywa. Podkreśliła, że należy unikać słodyczy, chipsów i napoi gazowanych, które nie służą zdrowiu. Następnie, wspólnie z wychowawczynią wykonali pyszną, „kolorową” surówkę warzywną.  Na podsumowanie zajęć dzieci samodzielnie uzupełniały piramidę żywienia, a w domu, w  różnych źródłach wyszukiwali produktów, w których znajdują się  konieczne dla utrzymania zdrowia witaminy:  A, B, C, D, E.

B. Miszczyk