„Maraton matematyczny”

Trzecioklasiści naszego gimnazjum 5 marca wzięli udział w „Maratonie matematycznym”, którego organizatorem było VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Konkurs był adresowany do uczniów klas II i III gimnazjum, zainteresowanych nauką matematyki i języka angielskiego. Do zmagań matematycznych przystąpiło 46 zespołów trzyosobowych    z całego województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie: Justyna Górka, Magdalena Strąk       i Patryk Ślusarczyk – nauczyciel p. Teresa Gwadowska, oraz Aneta Misterkiewicz, Mateusz Wojnowski i Norbert Szpakowski – nauczyciel p. Grażyna Tajer.

DSCN2141 (800x600) DSCN2142 (800x600)

Każdy zespół rozwiązywał ten sam zestaw zadań matematycznych sformułowanych w języku angielskim przygotowanych przez nauczycieli i uczniów z VI LO im. J. Słowackiego. Wszystkie zadania miały charakter testowy. Czas przeznaczony na rozwiązanie 100 zadań wynosił 4 godziny zegarowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 marca, przyznane będą 3 pierwsze miejsca i 2 wyróżnienia. Laureaci 3 pierwszych miejsc (czyli 3 grupy trzyosobowe wraz z opiekunami), otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe sponsorowane przez prestiżowe wydawnictwo LONGMAN. Uczniowie z nagrodzonych i wyróżnionych zespołów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w otwartych lekcjach prowadzonych w języku angielskim w systemie Międzynarodowej Matury.

Cele, jakie przyświecały konkursowi to:

Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką

Rozwiązywanie zadań w twórczy sposób

Kształtowanie umiejętności pracy w grupie rówieśniczej

Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami

Docenienie uniwersalności matematyki i jej międzynarodowego wymiaru

Rozwijanie umiejętności rozumienia zadań w języku angielskim

Popularyzacja języka angielskiego.

Nasi „maratończycy” ukończyli wszystkie zadania i zmęczeni, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia wrócili do szkoły. Jednak zanim dokonają wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, czekają na nich jeszcze pod koniec kwietnia zmagania egzaminacyjne i dopiero wówczas będą mogli zdecydować, czy VI LO, będzie ich nową, wymarzoną szkołą.

Nauczyciele matematyki