Marzycielska Poczta w naszym gimnzajum

Marzycielska Poczta to akcja, która cieszy i daje nadzieję chorym dzieciom z całej Polski. Można do nich napisać list albo świąteczną kartkę. Można przekazać słowa otuchy i wsparcia. Szczególnie, gdy ktoś jest zmęczony długim leczeniem, albo po prostu smutny. I tak właśnie zrobili uczniowie naszego Gimnazjum.

Tuż przed Wielkanocą gimnazjaliści przygotowywali kartki świąteczne i pisali listy do podopiecznych Poczty. Do akcji uczniowie przygotowywali się już wcześniej, zapoznając się z jej zasadami i historią oraz drukując profile podopiecznych, do których wysłano listy i kartki świąteczne. Życzenia pełne ciepłych słów, nadziei oraz Szczęśliwego Alleluja wysłano do dzieci. Jak zwykle podczas pisania kartek i listów było skupienie, wzruszenie, radość z niesienia dobrego słowa drugiej potrzebującej osobie. Pragniemy, by choć na chwilkę zagościł uśmiech na twarzach dzieci, do których wysłano korespondencję, a byli to: Nikola Kowalik,  Martynka Kurek, Kuba Ostasz oraz Karolina Wolanin.

Akcję przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum. Marzycielska Poczta wyzwoliła w uczniach wielkie pokłady wrażliwości i dobroci, za co serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski