Piątoklasiści w Internetowym Teatrze TV

W dniu 21 listopada 2016 roku w mury naszej szkoły zawitał prawdziwy teatr. Stało się to za sprawą udziału w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, dzięki któremu uczniowie z całej Polski, za pośrednictwem bezpłatnej transmisji internetowej, mają możliwość obejrzenia spektaklu granego na żywo w jednym z teatrów w kraju.

Punktualnie o godzinie 12.00 sala informatyczna zamieniła się w widownię teatralną, a uczniowie klasy piątej przenieśli się do Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, gdzie aktorzy Teatru Nowego odegrali przedstawienie pt. „Chodź na słówko”. Bohaterami tej przezabawnej sztuki są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz chciałby zostać nietoperzem. Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, alei komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu.

Obejrzany spektakl był dla piątoklasistów zwieńczeniem szeregu lekcji języka polskiego, których tematem był teatr. W ich trakcie przekonali się jak duży zespół ludzi bierze udział w przygotowaniu przedstawienia oraz poznali zasady kulturalnego zachowywania się w teatrze. Uczniowie zadbali również o odpowiednią oprawę spektaklu i własnoręcznie przygotowali afisze sztuki „Chodź na słówko”.

Inauguracja projektu „iTeatr” w naszej szkole okazała się wielkim sukcesem, a z możliwości oglądania sztuki na żywo zapewne skorzystamy jeszcze nie raz.

                                                                                                                                             Anna Szrek