Przedszkolaki dla Niepodległej

Polska – to taka kraina,

Która się w sercu zaczyna….

Takimi słowami   dzieci rozpoczęły uroczystą akademię, która odbyła się 9 listopada 2018r.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zebrały się razem, żeby na swój dziecięcy sposób uczcić ten ważny dla Polski dzień. W bardzo podniosłej atmosferze i z wielkim przejęciem zaśpiewały  w postawie zasadniczej hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Potem prowadząca akademię p. J. Karasińska  w dużym skrócie przedstawiła historię odzyskania niepodległości, a dzieci recytowały wiersze o swojej ukochanej Ojczyźnie. Niezwykle wzruszającym momentem było zarówno bezbłędne wykonanie hymnu, jak i „Roty”. Uroczystość zakończyła wspólna recytacja  wiersza Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Miło było nam gościć rodziców z Rad Oddziałowych.

Janina Karasińska