Przedszkolaki na spektaklu

Dnia 5 marca 2015r. dzieci z pięciu oddziałów przedszkolnych bawiły się na spektaklu „Zew natury czyli pingwiny ratują świat”  w wykonaniu artystów z Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

Myślą przewodnią spektaklu było ratowanie świata przed nadmiernym konsumpcjonizmem. Tej misji podjęły się sympatyczne pingwiny wspierane przez równie sympatyczne lemury. Dzieci mogły w dostępny dla nich sposób poznać  zagrożenia wynikające z nierozważnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

Dodatkowym atutem spektaklu były zrozumiałe dla dzieci dialogi ,humor i  fantastyczna oprawa muzyczna a także „kosmiczne” efekty świetlne .  To wszystko spowodowało, że przedszkolaki żywo reagowały i współuczestniczyły w spektaklu. Spektakl   dostarczył miłych wrażeń estetycznych i kulturalnych.

Wyjazd był także okazją do bliższego poznania się z dziećmi z innych grup. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach miasto, ruch uliczny, światła, bloki i wieżowce, a także sam gmach Hotelu Kongresowego Exbudu w którym odbył się spektakl. To był udany dzień.

J. Karasińska