Przedszkolne Obchody Święta Niepodległości

Kto ty jesteś
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały………

Tak zaczyna się najpopularniejszy i najpiękniejszy wiersz patriotyczny, który znają już przedszkolaki.

Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 10 listopada 2015r. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zebrały się razem, żeby na swój dziecięcy sposób uczcić ten ważny dla Polski dzień. Rodzice zadbali o to, żeby wszystkie dzieci pięknie wyglądały, panie zaś o to, żeby miały w rączce chorągiewkę lub biało-czerwone serduszko.

W bardzo podniosłej atmosferze i z wielkim przejęciem wysłuchały, w postawie zasadniczej, hymnu polskiego – „Mazurka Dąbrowskiego”.

Potem  w dużym skrócie poznały  historię odzyskania niepodległości, żeby zrozumieć jak ważna jest dla Polaków data 11 listopada 1918 roku.

Przedszkolaki wyrecytowały kilka wierszy o swojej ukochanej Ojczyźnie, zaśpiewały piosenkę, a uroczystość zakończyła wspólna recytacja,  wspomnianego wyżej wiersza Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

J. Karasińska