Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych, zwane inaczej pasowaniem na ucznia, to jeden z najważniejszych punktów w naszym szkolnym kalendarzu. Już od początku roku szkolnego uczniowie pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowują się do tego znaczącego wydarzenia. Nie inaczej było i w tym roku. Panie Agnieszka Figiel i Barbara Miszczyk to nauczycielki, które przez najbliższe trzy lata prowadzić będą swoje klasy. I właśnie dziś klasy te pokazały nam fantastyczny występ zakończony uroczystym pasowaniem na ucznia.

Nasi nowi uczniowie stanęli na wysokości zadania bez żadnych wątpliwości. Występ był jednocześnie uroczysty, ale również wesoły i rozrywkowy. Pierwszoklasiści pokazali, że doskonale znają wszystkie zwrotki hymnu narodowego oraz, że nieobca jest im postać Kardynała Wyszyńskiego, naszego patrona. Pokazali również, że potrafią znakomicie tańczyć i śpiewać i na pewno uświetnią swoim talentem niejedną uroczystość szkolną. Podkreślił to obecny na ślubowaniu burmistrz miasta i gminy Pierzchnicy pan Stanisław Strąk oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Pawlik.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na występ pani Magdaleny Sikory, mamy jednej z pierwszoklasistek. Nie pierwszy już raz pani Magdalena uświetnia szkolną imprezę swoim wokalnym talentem. Bardzo za to dziękujemy, ponieważ udział rodziców w szkolnych wydarzeniach znacznie podnosi ich atrakcyjność.

Tegoroczne ślubowanie zakończyło się spotkaniem w klasach, gdzie uczniowie, rodzice i inni zaproszeni goście spędzili miło czas częstując się tortem i innymi smakołykami. Dzieci cieszyły się z licznych podarunków zapewnionych przez Radę Rodziców i szkołę. Pozostaje nam w tym miejscu życzyć, by najbliższe lata spędzone w szkole były dla naszych nowych uczniów czasem radości, rozwoju i przyjemności płynącej z nauki!

T. Stolarczyk