Ślubowanie pierwszaków

24 października 2013r. w odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem do kolorowej sali uczniów  przez nauczycieli: p.Annę  Makuch wychowawczynię klasy Ia  i p.Renatę Piątek – wychowawczynię klasy Ib. Następnie prowadząca uroczystość przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Pasternak  oddała głos p. Dyrektor. Pani Dyrektor  Bożena Petrus serdecznie powitała przybyłych na Ślubowanie gości: wójta Gminy Pierzchnica p.Stanisława Strąka,  proboszcza Parafii Pierzchnica ks. Mariana Gawinka, licznie zgromadzonych rodziców i najważniejszych bohaterów uroczystości, uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami, do których skierowała ciepłe słowa witając ich wśród braci uczniowskiej. Po części oficjalnej każda z klas  w sposób wyśmienity  zaprezentowała swoje zdolności recytatorskie i wokalne.  Były wiersze, piosenki i trafne odpowiedzi na zdawane im pytania. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie przysięgi na Poczet Flagowy. Pierwszaki z uniesioną dłonią  w kierunku Flagi zgodnym chórem złożyli Ślubowanie. Następnie każdy pierwszoklasista do Pasowania przechodził przez specjalne ,,Wrota’’ prowadzące do ,,Krainy Wiedzy’’, po czym Pani Dyrektor dotykając specjalnym ołówkiem prawego ramienia dziecka mówiła ,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy’’.  Dopełnieniem pasowania było założenie przez uczniów biretów – czapeczek, które zakupili rodzice na pamiątkę Ślubowania. Po ceremonii pasowania zabrali głos zaproszeni goście. Pan Wójt złożył uczniom najlepsze życzenia i wręczył słodką niespodziankę. Ksiądz proboszcz po krótkiej modlitwie udzielił dzieciom Bożego Błogosławieństwa na rozpoczęta drogę nauki i również podarował pierwszakom słodki prezent. Kolejne życzenia i przybory szkolne ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła przewodnicząca p. J. Litwin. Tradycją naszej szkoły są również upominki od kolegów i koleżanek z klas drugich, którzy przekazali je na ręce wychowawców.  Potem wychowawczynie p.A.Makuch i p.R.Piątek wręczyły swoim podopiecznym pamiątkowe Akty pasowania, legitymacje szkolne oraz kuferki, które zawierały zestaw pomocy dydaktycznych. Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem przygotowanym przez wzruszonych i dumnych ze swoich dzieci rodziców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Barbara Miszczyk