Spotkanie przedszkolaków z policjantem

W dniu 21.06.2017r, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci  z policjantami, na zaproszenie przybył pan dzielnicowy str. sierż. Piotr Skuza.  Panowie Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, przedszkolu i podczas wakacji. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe, a także dowiedziały się jakich informacji należy udzielić by uzyskać pomoc np. gdy się zgubimy. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za spotkanie wręczając kwiaty.

Katarzyna Powałka