Spotkanie przedszkolaków z policjantem

W dniu 03.02.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci  z policjantem, na zaproszenie przybył pan dzielnicowy str. sierż. Piotr Skuza. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, jak i bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie zimowego wypoczynku, powiedział też jak ich unikać. Funkcjonariusz policji omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach. Pan   Piotr Skuza ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Duży nacisk położono na konieczność posiadania elementów odblaskowych oraz prawidłowym poruszaniu się po drodze. Podczas spotkania dzieci nie tylko mogły dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat tego co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie, ale mogły też zadawać pytania policjantowi. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za spotkanie wręczając własnoręcznie wykonane kwiaty.

K. Powałka