Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

,,Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje”

                                                                                                           Gustaw Flaubert

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych  i najmilszych dni w roku. To symboliczna uroczystość, która na stałe już wpisała się  w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. W tym roku te niecodzienne spotkania–uroczystości w  klasach I- III odbywały się po feriach. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybywali w szkolne mury, gdzie wypatrywali ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. To dla nich  przygotowali  wspaniałe występy artystyczne, które przepełnione były radością, śpiewem, tańcem, scenkami i wesołą muzyką. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi laurkami, prezentami, „słodkimi całusami” i wzruszającymi życzeniami. Uroczystość w każdej klasie zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny utwierdziły nas wychowawców w przekonaniu, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Do występów 113 uczniów biorących czynny udział w przedstawieniach przygotowały wychowawczynie, panie: Agnieszka Figiel, Barbara Miszczyk, Mariola Ksel, Dorota Kielesińska, Renata Piątek i Anna Makuch.

                                                                                                         Barbara Miszczyk

Klasa 3a

Klasa 2a

Klasa Ib