Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniu 27 maja 2019 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchnicy, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .

Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane kwiaty i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu, zaś Panowie Strażacy obdarowali przedszkolaczków słodyczami. Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Paulina Kalatura