Wycieczka połączona z warsztatami

20 marca 2015 roku uczniowie klas IIa, IIb i IIIb uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Podzamcza Chęcińskiego, gdzie oglądali, przywiezioną z Mediolanu, wystawę „Świat Leonarda da Vinci”. Ekspozycja między innymi zawierała trójwymiarowe modele projektów Leonarda. Dzieci podziwiały maszynę latającą, mechanicznego lwa, robota – żołnierza, wielkiego latawca, machinę czasu i obraz „Ostatniej wieczerzy”. Następnie podzieleni na dwie grupy udali się do laboratorium. Ubrani w specjalne fartuszki wykonywali doświadczenia. W praktyczny sposób utrwalali wiadomości dotyczące składu powietrza oraz zastanawiali się: Dlaczego słońce przybiera czasami kształt rogalika… czyli o co chodzi z tym zaćmieniem? Dzieci za pomocą specjalnych szkiełek i lunety obserwowały ZAĆMIENIE SŁOŃCA!! Po wrażeniach edukacyjnych udaliśmy się do Nowin na basen ,,Perła”. Tu bawiły się i wypoczywały korzystając z jacuzzi i kąpieli w basenie wyposażonym w małą zjeżdżalnię na kształt słonika oraz kaskady, która tworzyła ciekawą ścianę wodną. Po godzinnym relaksie udaliśmy się w drogę powrotną do Pierzchnicy. Fotorelację z  warsztatów można obejrzeć na stronie:www.facebook.com/centrumnauki

B. Miszczyk