Wycieczka przedszkolaków do Bałtowa

W dniu 7 czerwca 2023r. najstarsze przedszkolaki z trzech oddziałów IV, V i VI były na wycieczce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.  Program  zawierał najważniejsze atrakcje, takie  jak: zwiedzanie Jura Parku i Muzeum Jurajskiego,  wizyta w  Sabatówce, podróż schoolbusem  przez Zwierzyniec Górny, spacer dróżkami Zwierzyńca Dolnego, różnorodne atrakcje w Parku Zabaw, a także smaczny  obiad w Jura Parku. Każde z tych miejsc było niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Bałtów to miejsce warte zobaczenia, to miejsce gdzie prehistoria przeplata się ze współczesnością.

Była to wycieczka wyczerpująca, ale bardzo edukacyjna i pouczająca. Dzieci poznały wiadomości z zakresu ewolucji, zweryfikowały swoją dotychczasową wiedzę o dinozaurach (bo któryż to z przedszkolaków nie interesuje się w dzieciństwie „dinusiami”).  Spotkanie tylu zwierząt z różnych zakątków świata  w jednym miejscu to prawdziwa gratka, zwłaszcza w tym okresie, kiedy na świat przychodzą małe. A te pięknie się prezentowały na rozległym terenie Parku.  Fajnym przerywnikiem w zwiedzaniu były zabawy w Parku Zabaw, największym powodzeniem cieszyły się trampoliny.

Zwieńczeniem każdej wycieczki jest zakup pamiątek i zdjęcia. Również i tym razem tak było.

Pogoda dopisała, przeżyć, emocji i wspomnień mnóstwo. Dziękujemy rodzicom za pomoc. Dzieciaki,  brawo dla Was za wytrwałość.

                                                                                        J. Karasińska