Szkolne Koło Wolontariatu

WOLANTARIUSZE - ROK SZKOLNY 2020/2021

Zbiórka słodyczy i zabawek do Domu Dziecka

W październiku została zorganizowana w naszej szkole zbiórka słodyczy, zabawek i książek dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach. Wolontariusze byli koordynatorami tej zbiórki. Zadbali o to, by ją ogłosić wśród wszystkich uczniów oraz odpowiednio do niej zachęcić. Dzięki temu została zebrana naprawdę duża ilość słodkości, książek i zabawek. Następnie zostały te wszystkie rzeczy  zawiezione do Winiar przez opiekunów wolontariatu. Niestety z uwagi na panującą obecnie pandemię koronawirusa wolontariusze nie mogli uczestniczyć w przekazaniu zebranych rzeczy ani też odwiedzić podopiecznych placówki. Jednakże mamy nadzieję, że będzie to niebawem możliwe.

M. Gaworek

Wolontariusze zrobili porządki na cmentarzu

W dniu 30 października 2020 roku wolontariusze wraz z panią Martyną Gaworek wybrali się na pobliski cmentarz w Pierzchnicy w celu uczczenia pamięci zmarłych. Pogoda była wprost rewelacyjna. Jak co roku odwiedziliśmy Grób Powstańców Styczniowych. Wspólnie zapaliliśmy tam białe i czerwone znicze. Szczególną uwagę zwróciliśmy na groby opuszczone, o których już nikt nie pamięta.

Wiktoria Stawiarz

Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych

20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych.
Wolontariuszki Amelia Buras , Zuzanna Jarczak i Kinga Piwońska przygotowały z tej okazji broszurę informacyjną.

21 marca - Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową i Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Dzień dobry,

Wczoraj poza Dniem Wiosny, obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Walki Z Dyskryminacją Rasową oraz Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na tę okazję wielu z nas nosi kolorowe, różne skarpetki, aby w jakiś sposób zsolidaryzować się z tymi osobami i pokazać, że każdy z nas inny i to jest wartościowe.
Natomiast My przygotowaliśmy pokrótce o tym, o czym mało się jednak mówiło wczoraj w mediach i na portalach społecznościowych.
Zachęcamy do zajrzenia do naszej kartki. Dołączamy ją do wiadomości.

Dziękujemy.
Wolontariuszki Marysia, Klaudia, Oliwia W. klasa VII a

21 Marca

29 marca - Dzień Trzeźwości

Dzień dobry,

Wolontariuszka Wiktoria z kl. VII c w związku z Dniem Trzeźwości, który obchodzimy 29 marca przygotowała, krótką prezentację.
Dzień co prawda obchodzony jest 29, ale codziennie warto pamiętać o tym, jakie szkody wyrządza nadmiar spożywanego alkoholu.

Karolina Bulanowska

Dzień Trzeźwości