Zakończenie roku 2016/2017

23 czerwca to dzień, na który wszyscy od dawna czekaliśmy. Zakończyliśmy dziś rok wytężonej pracy i rozpoczynamy zasłużony wypoczynek na wakacjach. Już na kilka chwil ze świadectwami w ręku opuścimy szkolne mury, by powrócić do nich za dwa miesiące.Zakończenie roku tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą świętą celebrowaną w naszym kościele. Następnie udaliśmy się za pocztem sztandarowym do budynku szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyły się oficjalne uroczystości.

Pierwsi rok szkolny pożegnali uczniowie Szkoły Podstawowej. Pani dyrektor wraz z panem wójtem i przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła nagrody najlepszym uczniom i życzyła wszystkim udanych wakacji.

Następnie uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w Gimnazjum. Na wstępie pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny,  gratulowała tym, którzy  pracowali wytrwale i sumiennie, następnie odczytała najlepszych uczniów klas pierwszych  i drugich oraz wręczyła wraz z panią wicedyrektor Teresą Gwadowską i wychowawcami nagrody absolwentom gimnazjum, a także tym uczniom mieli stuprocentową frekwencję. Kolejno Dyrekcja wraz z opiekunami kół i organizacji  nagrodziła trzecioklasistów dyplomami i drobnymi upominkami za działalność: w Szkolnym Teatrze Profilaktycznym, Szkolnym Kole Ligi Ochrony Przyrody, Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie. Natomiast odchodzącym zawodnikom męskiej i żeńskiej drużyny w piłkę nożną za bardzo dobre wyniki w turniejach wraz z trenerami podarowała piłki.

Tradycją naszego gimnazjum jest również wręczenie nagrody najlepszemu absolwentowi, w tym roku została nim Sylwia Dziedzic z klasy III a, jednocześnie była ona Finalistką XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Pani dyrektor Bożena Petrus oraz pani wicedyrektor pogratulowały rodzicom uczniów, kończących naukę w gimnazjum, którzy uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, wręczając im pamiątkowe listy gratulacyjne.

Część oficjalną zakończyło ostatnie w historii gimnazjum uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu.

Na zakończenie odbyły się części artystyczne, podczas których uczniowie klas drugich pożegnali się z tegorocznymi absolwentami.

Na zakończenie absolwenci pożegnali się z całą społecznością gimnazjum.