Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Najbardziej wyczekiwany dzień w roku szkolnym wreszcie nadszedł. Dziś rozpoczynają się wakacje. I to nie byle jakie wakacje, a jedne z najdłuższych, bo trwać będą aż 73 dni! Nie dziwią zatem dopisujące humory naszych uczniów (nauczycieli zresztą też). Najpierw jednak należało odebrać świadectwo.

Punktualnie o ósmej rano rozpoczęła się Msza Święta dla wszystkich uczniów. Do kościoła wyruszyliśmy już z nowym, poświęconym niecały miesiąc wcześniej sztandarem. Po mszy pani dyrektor Bożena Petrus rozpoczęła część oficjalną, na której podsumowane zostały ważniejsze konkursy i osiągnięcia uczniów. Stos nagród był ogromny. Za pracę podziękowaliśmy najlepszym uczniom z każdej klasy, uczestnikom i laureatom wielu konkursów, działaczom samorządu szkolnego, a także rodzicom wspomagających nas swoją pracą, w imieniu których nagrodę odebrali Pan Sławomir Rożkiewicz oraz Pan Rafał Garlicki.

Uroczystość zakończyły krótkie przemówienia zaproszonych gości. Życzenia udanych wakacji złożył wójt gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, członek zarządu Rady Rodziców Pan Rafał Garlicki oraz prezes Stowarzyszenia Ruch Trzeźwości Pan Marek Kułan. Uczniowie rozeszli się ze swoimi wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa i podziękować nauczycielom za ich pracę. Tym samym wakacje można uznać za rozpoczęte.

P.S. Fotograf dwoił się i troił, by wszystkich nagrodzonych uwiecznić na światłoczułej matrycy, niestety dwoje uczniów z klasy V b – Zuzanna Wojnowska i Bartosz Bandura zbyt szybko spod obiektywu uciekli i nie udało się ich sfotografować. Nie zmienia to jednak faktu, że uczniowie ci zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia w nauce.

Tomasz Stolarczyk

zdjęcia: Tomasz Stolarczyk