ZAKOŃCZENIE ROKU W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

24 czerwca 2022r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się  uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania starszaków. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania i długo wyczekiwanych wakacji.  Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil.
W uroczystości uczestniczyli między innymi: Dyrektor Szkoły Pan Piotr Makuch, Wicedyrektor Szkoły Pani Teresa Gwadowska oraz zaproszeni rodzice.
Każda grupa przedszkolna przygotowała krótki program artystyczny, w którym mogła wykazać się przed gośćmi talentem wokalnym, recytatorskim i aktorskim. Starszaki poprzez wiersze i piosenki podziękowały wszystkim nauczycielom i pracownikom za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Dzieci z pozostałych oddziałów wyraziły wdzięczność swoim paniom za wychowanie i naukę.  Za swój piękny występ wszystkie przedszkolaki otrzymały gromkie brawa i pochwały. Po występie wychowawcy młodszych grup wręczyli swoim podopiecznym dyplomy i drobne upominki przygotowane przez rodziców. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku.
W oddziałach IV i V p. dyrektor Piotr Makuch i p. wicedyrektor  Teresa Gwadowska wręczyli dzieciom dyplomy, drobne upominki, złożyli życzenia i umówili się  z nimi na spotkanie w  szkole. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń.
Dla dzieci z młodszych oddziałów, wakacje to tylko dwumiesięczny „urlop” od przedszkola, we wrześniu znów się spotkamy, wypoczęci, pełni energii i gotowi na nowy rok szkolny.
Wszystkim wychowankom, tym starszym i młodszym życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.

Izabela Müller-Idzik