Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

27 października uczniowie klas pierwszych w kieleckiej Galerii Korona uczestniczyli w akcji profilaktycznej pod nazwą „Pierwszaki 2015/2016 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Przedsięwzięcie miało na celu przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.Dzieci bawiąc się, jednocześnie zdobywały wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.  Pierwszaki uczyły się między innymi jak bezpiecznie zachowywać się podczas przejścia przez tory kolejowe i ulicę. Poznawały zasady zachowania się w lesie, podczas pożaru, użądlenia szerszenia oraz utrwalały numery alarmowe.  Pani  Doktor z  Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach przedstawiła, jak należy się odżywiać i co robić, aby nie zachorować.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz kierowania ruchem prowadzony przez policjanta i czterech pierwszoklasistów, którzy w takt muzyki uczyli się tej trudnej sztuki.  Na podsumowanie uczniowie odpowiadali na pytania, które dotyczyły treści przekazywanych w czasie spotkania. Naszą szkołę reprezentował Kajetan Paszkowski z klasy Ia i Jeremiasz Markiewicz z klasy Ib. Z  pytaniami chłopcy poradzili sobie znakomicie. W nagrodę otrzymali płytę z piosenkami dla swoich klas i  odblask. Natomiast wszystkie pierwszaki zostały zaproszone na krótką bajkę pt. ,,Parauszek’’ .  Po filmie dzieci udały  się do bawialni Happy Land, gdzie każda klasa została sfotografowana.

Zdjęcia wszystkich klas pierwszych z województwa świętokrzyskiego ukażą się w pierwszych dniach  grudnia 2015r. w specjalnym dodatku Echa Dnia – Pierwszaki 2015.

 

B. Miszczyk