Zimowy biwak zuchowy

Zuchy z gromady „Baśniowe skrzaty” działającej przy szkole podstawowej w Pierzchnicy w dniach 17 – 18 stycznia 2020r. uczestniczyły w zimowym biwaku zuchowym w Masłowie. Spotkanie miało na celu integrację zuchów, poznawanie technik harcerskich i przede wszystkim dobrą zabawę. W czasie zajęć plastycznych uczestnicy rozwijali sprawność manualną, pomysłowość oraz umiejętność pracy w grupie. Wieczorem w kostiumach oraz  własnoręcznie wykonanych maskach, zuchy udały się na bal karnawałowy, który stał się okazją do świetnej zabawy przy muzyce. Drugiego dnia wszyscy wyruszyli zwiedzać teren Masłowa. Po smacznym posiłku zadaniem gromady było ułożenie piosenki o biwaku w Masłowie. W czasie biwaku zuchy uczyły się samodzielności, samorządności, dyscypliny, porządku. Biwak był wspaniałą okazją żeby poznać zwyczaje harcerskie, nawiązać przyjaźnie i oczywiście świetnie się bawić.

pwd Renata Piątek

pwd Anna Makuch