Giełda Szkół i Uczelni

Trzecioklasiści w zeszłym tygodniu pisali próbne egzaminy gimnazjalne i to im uzmysłowiło, że nadszedł już czas na wybór nowej szkoły. Wiele młodych osób sugeruje się opinią znajomych, szuka porady u rodziców, czy nauczycieli.
Dziś 20 marca, gimnazjaliści mieli okazję poznać zdanie i sugestie starszych koleżanek i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych, uczestnicząc w „Giełdzie Szkół i Uczelni” podczas Targów Kielce. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów mogli poznać bogatą ofertę szkół z Kielc i całego województwa świętokrzyskiego. Młodzież gimnazjalna miała możliwość podpytać nieco starszych kolegów o atmosferę panującą w szkole, a pedagogów o poziom edukacji i o progi punktowe do poszczególnych szkół oraz klas. Być może wybór szkoły to ich pierwsza samodzielna i trudna decyzja, jaką będą musieli podjąć. Jaką szkołę należy wybrać: liceum czy technikum, a może zawodówkę? Co powiedzą rodzice, znajomi? Czym się kierować przy wyborze nowej szkoły? To pytania, które nurtowały młodzież. Szkoła ponadgimnazjalna to przecież miejsce, w którym będzie się ich przygotowywało do dalszego kształcenia.
Dzisiejszej giełdzie towarzyszyło wiele atrakcji – szkoły prześcigały się w pomysłach na przyciągnięcie uczniów. Koktajle, pokazy fryzjerstwa, eksperymenty chemiczne, roboty, ale także strzelanie z broni elektrycznej, testy robotów – to tylko niektóre niespodzianki przygotowane przez wystawców.


Zanim jednak uczniowie podejmą decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej muszą jeszcze jak najlepiej napisać kwietniowe egzaminy gimnazjalne i zapracować na dobre oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum, a później już tylko gorączkowe składanie dokumentów i oczekiwanie na wyniki rekrutacji.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy podejmowania trafnych decyzji.

Wychowawczynie klas trzecich.