Magiczny Kraków

W dniu 23 maja 2018r. uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty na Wawelu. To dawna siedziba polskich władców. Tam w Katedrze oglądali Groby Królewskie, Kryptę Wieszczów Narodowych, Dzwon Zygmunta. Po wysłuchaniu legendy o Smoku Wawelskim uczniowie przeszli jaskinię trasą turystyczną o długości 82 metrów. Następnie Drogą Królewską udali się na Rynek. Zwiedzili Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan. Kolejnym celem był pobyt w ogrodzie zoologicznym. Dzieci  zobaczyły niespotykane na co dzień zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu, poznały ich wygląd i tryb życia. Ostatnią atrakcją wycieczki było wejście na największy kopiec w Polsce – Kopiec  Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Z niego dzieci oglądały panoramę Krakowa. Wycieczka, która pozwoliła uczestnikom wzbogacić swoją  wiedzę  na temat dawnej stolicy Polski, dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń.

Anna Makuch

Renata Piątek